Обяснени 5 прости изявления за BUBARSTVO

Обяснени 5 прости изявления за Bubarstvo

Обяснени 5 прости изявления за Bubarstvo

Blog Article

Дори има много интересна идея за отглеждане на копринени буби върху дъбови дървета, а не само от черничеви насаждения. Тези нововедения дават своето отражение и върху производството - в Харманли започват да се произвеждат ръчно тъкани копринени килими.

България поиска активиране на средства от земеделския резерв на Евросъюза заради сушата и пожарите Групата за Стратегически диалог з...

Родината на копринената пеперуда е древният Китай, където от копринените нишки на пашкулите са тъкали прочутите китайски платове.

Всичко контракти са на червено Борсовата информация по АГРО ТВ накратко – в Чикаго и Париж всички контракти са на загуба, петр...

), които съдържат латекс с много високи концентрации на алкалоидни захари.

В Стратегията за укрепване на ролята на аграрния сектор в биоикономиката се посочват силните и слабите страни на бубарството в България. Сред предимствата на отрасъла са:

И на фона на повечето земеделски производители у нас, които страдат от липса на помощници в труда, Светослава разказва, че различни хора от Мандрица и Ивайловград й помагат който както може.

Предоставяне на висококачествен клетъчен картонен храст тип “японски” за завиване на пашкулите и перфорирана хартия за вдигане на бубите от сън и почистване на постелята;

Имайте предвид, че това може да стане причина за изтриването на цялата статия или раздел.

Нямаме много информация за тази дейност по време на Средновековието, но вече в Османската империя почват да се появяват първите писмени сведения, че българите са се занимавали с тази дейност. За да може да има развито бубарство е необходимо отглеждането на черничеви дървета – техните листа служат за храна на ларвите. Поради подходящите климатични условия, още преди няколко века това се е случвало в района на Хасково. Знае се, че българите от този район са продавали пашкулите на търговци от Одрин и Солун. След Освобождението, бубарството продължава своето развитие. Бубарство То се засилва най-вече след края на Първата световна война.

Урок по история: Кой е кървавият професор в България OЩЕ ОТ РУБРИКАТА

На ръба на оцеляването: Липсата на пазар заплашва бъдещето на овощни градини

В момента възстановяваме старите и създаваме нови градини. Започваме един щурм за производство на черничеви дървета и създаване на градини в цялата страна, но основно в Северозападна България“, казва Мила Димитрова, председател на Управителния съвет на „Текстил Клъстер Коприна“.

Какво да бъде съотношението между късна и ранна селекция, разказват специалисти от Института по царевицата в Кнежа

Report this page